رویداد ها
Back
Next
ناسا لباس مرد آهنین تولید می کند

ناسا لباس مرد آهنین تولید می کند

 

 

 

دلتان می خواهد یک اسکلت خارجی داشته باشید؟ در واقع لباسی مکانیکی که آن را می پوشید و توانایی های جدیدی به شما اضافه می کند. ایده ای که سال ها توسط شرکت های مختلف توسعه داده شده و مدل های مختلفی از آن تولید شده است.

اما یک اسکلت خارجی به چه دردی می خورد؟ یک کاربرد آن برای کسانی است که به خاطر بیماری و مشکلات عضلانی نمی توانند بدون کمک راه بروند. اما این اسکلت خارجی توسط افراد سالم هم قابل استفاده است. تصورش را بکنید که با پوشیدن آن بتوانید اشیا بسیار سنگین را به راحتی بلند کنید و یا با سرعت خارق العاده بدوید. اینها بخشی از مزایایی است که این لباس در اختیارتان قرار می دهد.
حالا ناسا هم وارد کار ساخت این لباس آهنی شده است. هدف اولیه آنها ساخت مدلی بوده تا فضانوردان بپوشند و در فضا کارهایشان را راحت تر انجام بدهند. اما ناسا تصمیم گرفته که آن را برای انسان های روی زمین هم بسازد.
این لباس آهنی دارای ۴ موتور و ۶ مفصل است در مجموع ۲۵ کیلوگرم وزن دارد. گفته می شود که بسیاری از فناوری های روباتیک توسعه یافته توسط ناسا در آن استفاده خواهد شد. نام آن X1 است و کار روی آن در سال ۲۰۱۳ شروع شده و فعلاً در مراحل آزمایشی قرار دارد. اما احتمالا تا چند سال دیگر می توان دنبال خریدش در بازار بود.


منبع :asec.ir


تصاویر

Image result for aircraft

 Aerospace

Astronomy

اخبار

 

اخبار